Misje Franciszkańskie
Misje w Burkina Faso
Listy
Nawigacja
Artykuły » Adopcja serc » Kto może pomóc?
Kto może pomóc?

Kto może pomóc?

KTO ZGŁASZA DZIECI DO ADOPCJI SERCA?
Nasi Misjonarze widząc wielką potrzebę rozpoczynają tę akcję, wybierają sieroty i półsieroty najbiedniejsze z biednych. Sprawdzają warunki życia każdego z nich i aktualnych opiekunów, o ile takich posiada.

KTO MOŻE BYĆ RODZINĄ ADOPCYJNĄ?
Wśród rodzin adopcyjnych mamy rodziny, małżeństwa, osoby samotne, klasy szkolne oraz grupy kilku osób składające się na utrzymanie jednego dziecka.

ŁĄCZENIE RODZIN ADOPCYJNYCH Z SIEROTAMI Z AFRYKI?
Decydując się na adopcje należy podać wiek dziecka. Określenie wieku jest deklaracją czasu trwania adopcji. Dzieci usamodzielniają się mając 18 lat, toteż adopcja 16-latka potrwa 2 lata, młodszego odpowiednio dłużej. Z listy sierot, która przychodzi z Afryki wybierane jest więc dziecko w wybranym przez rodzinę adopcyjną wieku.

SPOSÓB KOMUNDKOWANIA SIĘ
Zbliżeniu i wzajemnemu poznaniu służy wymiana listów i zdjęć. List w języku polskim za pośrednictwem Misjonarzy tłumaczony jest na miejscowy język lub bezpośrednio czytany dzieciom. Dziecko otrzymuje list co sprawia mu ogromną radość. Przeważnie jest to pierwszy list, który otrzymuje w życiu. Nie jest już samo. Ma "rodzinę", kogoś kto o nim myśli.

CZAS OCZEKIWANIA NA INFORMACJĘ O DZIECKU
Oczekiwanie, przy zachowaniu ciągłości wpłat, może potrwać kilka miesięcy. Z powodu niepokoju o to, czy wysłane pieniądze dochodzą do dziecka, oczekiwanie może być trudnym okresem dla rodzin adopcyjnych. Pieniądze dochodzą, trzeba jednak pamiętać, iż Afryka ma swój trudny klimat. Brakuje dróg, środków komunikacji, odległości są na miarę tego wielkiego kontynentu.


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecam
Losowa fotografia
Najnowsze filmy
Ewangelizacja
Oglądano 1,137
BUDOWA STUDNI
Oglądano 1,003
Alfabetyzacja
Oglądano 1,082