Misje Franciszkańskie
Misje w Burkina Faso
Listy
Nawigacja
Artykuły » Adopcja serc » Adopcja Serca - Informacja Ogólna
Adopcja Serca - Informacja Ogólna

Bieda, głód i liczne epidemie pozbawiły życia wiele ludzi, a w żyjących zabiła nadzieję na lepsze jutro. Najbardziej ucierpiały niewinne, osierocone dzieci. Do tych nieustannie dołączają dzieci (sieroty), których rodzice umierają w wyniku różnorodnych chorób np. AIDS.

Możesz im pomóc!

ADOPCJA SERCA to życzliwość ponad granicami politycznymi, kulturowymi i rasowymi, to przyjęcie małego Afrykańczyka do naszej rodziny, pomimo, że pozostaje on nadal w swojej ojczyźnie. Adopcja Serca to przyjęcie dziecka do swojej rodziny, poznanie go i przyjęcie. To pomoc dziecku w zdobyciu wykształcenia, to również objecie dziecka codzienna modlitwą.

NA CZYM POLEGA ADOPCJA SERCA?

Celem akcji jest pomoc dziecku w jak najszybszym usamodzielnieniu się, czyli zdobyciu zawodu. Rodzina adopcyjna wpłaca na konto Sekretariatu Misyjnego równowartość 40 dolarów na miesiąc. Pieniądze przekazywane są przez naszych misjonarzy na opłatę za naukę dla konkretnego dziecka. Kwota ta wystarcza na skromne utrzymanie i wykształcenie dziecka w zakresie szkoły podstawowej, a po jej ukończeniu w zdobyciu zawodu. Dziecko ma zapewnione wyżywienie, w miarę potrzeby ubrania, książki i przybory szkolne.

KTO ZGŁASZA DZIECI DO ADOPCJI SERCA?

Nasi Misjonarze sami szukają dzieci, którym trzeba pomóc, często są to sieroty, półsieroty, najbiedniejsze z biednych. Sprawdzają warunki życia każdego z nich i aktualnych opiekunów. Następnie troszczą się, aby dziecko miało stałą pomoc.

KTO MOŻE BYĆ RODZINĄ ADOPCYJNĄ?

Wśród rodzin adopcyjnych mamy rodziny, małżeństwa, osoby samotne, klasy szkolne oraz grupy kilku osób składające się na utrzymanie jednego dziecka.

ŁĄCZENIE RODZIN ADOPCYJNYCH Z SIEROTAMI Z AFRYKI?

Decydując się na adopcje należy podać jak długo chcemy pomagać danemu dziecku. Dzieci usamodzielniają się mając 18 lat, toteż adopcja np. 16-latka potrwa 2 lata, młodszego odpowiednio dłużej. Z listy, która przychodzi z Afryki wybierane jest więc dziecko w wybranym przez rodzinę adopcyjną wieku.

SPOSÓB KOMUNIKOWANIA SIĘ

Zbliżeniu i wzajemnemu poznaniu służy wymiana listów. List w języku polskim za pośrednictwem Misjonarzy tłumaczony jest na miejscowy język lub bezpośrednio czytany dzieciom. Dziecko otrzymuje list, to daje im ogromną radość. Przeważnie jest to pierwszy list, który otrzymuje w życiu. Nie jest już samo. Ma „rodzinę", kogoś kto o nim myśli.

 KONTO OGÓLNE

Swojemu" dziecku można posyłać więcej pieniędzy. Wobec wielkich potrzeb każda kwota wpłacona dodatkowo będzie przyjęta z wielką wdzięcznością, zostanie ona przekazana na „konto ogólne", ponieważ w akcji Adopcja Serca obowiązuje zasada, że żadne dziecko nie może być wyróżniane i otrzymywać pomocy większej od innych.

Pieniądze znajdujące się na „koncie ogólnym" przeznaczamy na pomoc innym dzieciom nie objętych Adopcją Serca, które potrzebują okresowej pomocy. Przede wszystkim jest to pomoc krótkotrwała np. miesięczna czy też półroczna. Ponad to, pieniądze te są przeznaczane na utrzymanie misyjnych ośrodków dożywiania dla dzieci.

Pobierz Ankietę.doc i Ankieta.pdf

 


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecam
Losowa fotografia
Najnowsze filmy
Ewangelizacja
Oglądano 1,137
BUDOWA STUDNI
Oglądano 1,003
Alfabetyzacja
Oglądano 1,082